SON HABERLER

MİGRENLİLER BU GIDALARA DİKKAT ETSİN!

Hemen hemen hepimiz baş ağrısı sorunu yaşamışızdır.

YILLARIN HAYALİ GERÇEK OLUYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı ekipleri il genelinde sürdürdükleri bakım, onarım, yeni yol açma çalışmalarının yanı sıra, sıcak asfalt çalışmalarına da büyük ağırlık veriyor.

YAYLALAR BİRLEŞİYOR

Yeşil Yol Projesi” Samsun, Ordu, Giresun, Tokat, Gümüşhane, Bayburt, Trabzon, Rize ve Artvin yaylalarını birbirine bağlıyor.

TCG FATİH GEMİSİ ORDU’YA GELİYOR

Karadeniz’de bulunan Deniz Kuvvetleri Komutanlığının TCG FATİH (F-242) Gemisi, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in daveti üzerine Ordu Limanı’nı ziyaret edecek.

ÇAMBAŞI BULUNMAZ NİMET!

Güler, Çambaşı Yaylası’nda yapacakları yatırım ve çalışmalarla hizmet kalitesini artırıp turizmi geliştireceklerini söyledi.

BOZTEPE CAZİBE MERKEZİ OLACAK

530 metre yüksekliğindeki Boztepe’nin cazibesi gerçekleşen yatırımlarla artırılacak.

BAŞKAN GÜLER, MAKAMINI ÇOCUKLARA AÇTI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Ordu ilinde de coşkuyla kutlandı.
23 NİSAN EGEMENLİĞİMİZİN VE İSTİKLALİMİZİN SİMGESİDİR

23 NİSAN EGEMENLİĞİMİZİN VE İSTİKLALİMİZİN SİMGESİDİR

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

4
TÖREN,

TÖREN, "HEYECANLIYIM"

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören’e ziyaretler sürüyor.

4
GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI
MELET’E ALTERNATİF KÖPRÜ

MELET’E ALTERNATİF KÖPRÜ

04 Ekim 2019 - 15:44

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Karadeniz sahil yolu üzerinde bulunan Melet Köprüsüne alternatif inşa edilen köprüde incelemelerde bulundu.

BU ÇOCUKLAR ORDU’NUN YÜZAKI

BU ÇOCUKLAR ORDU’NUN YÜZAKI

23 Temmuz 2019 - 15:04

Çekya’da 11-17 Temmuz 2019 tarihleri arasında düzenlenen 2019 Avrupa Genç Takımlar Satranç Şampiyonası 12 yaş kategorisinde Ordu Büyükşehir Belediyesi 12 Yaş Satranç Takımı, Avrupa 2’incisi oldu. 

HİLMİ GÜLER: “TÜRKİYE’NİN GELECEĞİNİ BİLGİ, YETENEK VE ERDEMLİ DAVRANIŞLARLA BİRLİKTE YAZACAK VE ŞEKİLLENDİRECEĞİZ”Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, temeli bilgiye dayanan milli eğitimin yetenek ve erdemli davranışlarla geliştirilmesi gerektiğini söyledi. Altınordu Kökenli İlkokulu ve Ortaokulunda düzenlenen 2018-2019 eğitim yılı karne törenine katılan Başkan Güler, “Bilgi, yetenek ve erdemli davranışlarla birlikte Türkiye’nin geleceğini birlikte yazacak ve şekillendireceğiz” dedi.BAŞKAN GÜLER, “BÜYÜKŞEHİR ÇOCUKLARIMIZIN ARKASINDA”Geleceğin teminatı olan gençlerin geleceği de yazacağına dikkat çeken Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Çocuklar bizim geleceğimizin teminatı. Bu güzel çocuklarımızla geleceği birlikte yazacağız. Milli eğitimimizin temeli bilgiye dayanıyor. Yeni dönemde bilgiye ilaveten yeteneği ve erdemli davranışları da geliştirmemiz lazım. Bilgi öğrenildiği anda eskiyen bir kavram. Bu yüzden bilgi ile birlikte yeteneğin geliştirilmesi gerekiyor. Bunlara ilaveten erdemli davranışları da geliştirmeyi amaçlıyoruz. Bilgi, yetenek ve erdemli davranışlarla birlikte Türkiye’nin geleceğini birlikte yazacak ve şekillendireceğiz. Gençlerimizin başarılarının devamını diliyor ve hepsini kutluyorum. Büyükşehir Belediyesi olarak daima arkalarında olduğumuzu bilmenizi istiyorum” diye konuştu.MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ BAŞ: “KARNELER BİR YOL HARİTASIDIR “Törende konuşan Ordu İl Milli Eğitim Müdürü Kutlu Tekin Baş öğrencilere tatil için tavsiyelerde bulunarak, “Tatil sürecince öncelikle dinlenmenizi, aileniz ve sevdiklerinizle dolu dolu zaman geçirmenizi, kişisel ve sosyal gelişiminizi destekleyici faaliyetlerde yer almanızı ve bol bol kitap okumanızı tavsiye ediyoruz. Karneler bir yol haritasıdır. Karneler sizlere sadece ‘Biraz daha çalış, kendinle gurur duyabilirsin, seninle övünüyorum ve daha iyisini yapabilirsin’ gibi mesajlar verir. Sizlere aynı zamanda bir öğretmen olarak tavsiyem, en kısa zamanda noksanlıklarınızı görerek taze başlangıçlara hazır olmanızdır” şeklinde konuştu. OKUL MÜDÜRÜ ERDUVAN, “AZİM VE KARARLILIĞI ELDEN BIRAKMAYIN”Okul müdürü Ayhan Erduvan ise öğrencilere kendilerine güvenip, azim ve kararlılığı elden bırakmamalarını tavsiye ederek, “Eğitim camiasının gayesi, özünüzde var olan güzellikleri ortaya çıkarmaktır. Bize düşen sizlere her daim kılavuzluk edecek bilgiye, milli, manevi ve ahlaki değerlere en doğru şekilde ulaşmanıza vesile olmaktır. İlim kendini bilmeyenlerin elinde bir kötülük aracı haline gelir. Yunus Emre’nin de dediği gibi kendimizi bilelim ve kendimize güvenelim. Güvensizlik insanları başarısız kılar” dedi.   Fotoğraf Galerisi

HİLMİ GÜLER: “TÜRKİYE’NİN GELECEĞİNİ BİLGİ, YETENEK VE ERDEMLİ DAVRANIŞLARLA BİRLİKTE YAZACAK VE ŞEKİLLENDİRECEĞİZ”ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI DR. MEHMET HİLMİ GÜLER, TEMELİ BİLGİYE DAYANAN MİLLİ EĞİTİMİN YETENEK VE ERDEMLİ DAVRANIŞLARLA GELİŞTİRİLMESİ GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ. ALTINORDU KÖKENLİ İLKOKULU VE ORTAOKULUNDA DÜZENLENEN 2018-2019 EĞİTİM YILI KARNE TÖRENİNE KATILAN BAŞKAN GÜLER, “BİLGİ, YETENEK VE ERDEMLİ DAVRANIŞLARLA BİRLİKTE TÜRKİYE’NİN GELECEĞİNİ BİRLİKTE YAZACAK VE ŞEKİLLENDİRECEĞİZ” DEDİ.BAŞKAN GÜLER, “BÜYÜKŞEHİR ÇOCUKLARIMIZIN ARKASINDA”GELECEĞİN TEMİNATI OLAN GENÇLERİN GELECEĞİ DE YAZACAĞINA DİKKAT ÇEKEN ORDU BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI DR. MEHMET HİLMİ GÜLER, “ÇOCUKLAR BİZİM GELECEĞİMİZİN TEMİNATI. BU GÜZEL ÇOCUKLARIMIZLA GELECEĞİ BİRLİKTE YAZACAĞIZ. MİLLİ EĞİTİMİMİZİN TEMELİ BİLGİYE DAYANIYOR. YENİ DÖNEMDE BİLGİYE İLAVETEN YETENEĞİ VE ERDEMLİ DAVRANIŞLARI DA GELİŞTİRMEMİZ LAZIM. BİLGİ ÖĞRENİLDİĞİ ANDA ESKİYEN BİR KAVRAM. BU YÜZDEN BİLGİ İLE BİRLİKTE YETENEĞİN GELİŞTİRİLMESİ GEREKİYOR. BUNLARA İLAVETEN ERDEMLİ DAVRANIŞLARI DA GELİŞTİRMEYİ AMAÇLIYORUZ. BİLGİ, YETENEK VE ERDEMLİ DAVRANIŞLARLA BİRLİKTE TÜRKİYE’NİN GELECEĞİNİ BİRLİKTE YAZACAK VE ŞEKİLLENDİRECEĞİZ. GENÇLERİMİZİN BAŞARILARININ DEVAMINI DİLİYOR VE HEPSİNİ KUTLUYORUM. BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ OLARAK DAİMA ARKALARINDA OLDUĞUMUZU BİLMENİZİ İSTİYORUM” DİYE KONUŞTU.MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ BAŞ: “KARNELER BİR YOL HARİTASIDIR “TÖRENDE KONUŞAN ORDU İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ KUTLU TEKİN BAŞ ÖĞRENCİLERE TATİL İÇİN TAVSİYELERDE BULUNARAK, “TATİL SÜRECİNCE ÖNCELİKLE DİNLENMENİZİ, AİLENİZ VE SEVDİKLERİNİZLE DOLU DOLU ZAMAN GEÇİRMENİZİ, KİŞİSEL VE SOSYAL GELİŞİMİNİZİ DESTEKLEYİCİ FAALİYETLERDE YER ALMANIZI VE BOL BOL KİTAP OKUMANIZI TAVSİYE EDİYORUZ. KARNELER BİR YOL HARİTASIDIR. KARNELER SİZLERE SADECE ‘BİRAZ DAHA ÇALIŞ, KENDİNLE GURUR DUYABİLİRSİN, SENİNLE ÖVÜNÜYORUM VE DAHA İYİSİNİ YAPABİLİRSİN’ GİBİ MESAJLAR VERİR. SİZLERE AYNI ZAMANDA BİR ÖĞRETMEN OLARAK TAVSİYEM, EN KISA ZAMANDA NOKSANLIKLARINIZI GÖREREK TAZE BAŞLANGIÇLARA HAZIR OLMANIZDIR” ŞEKLİNDE KONUŞTU. OKUL MÜDÜRÜ ERDUVAN, “AZİM VE KARARLILIĞI ELDEN BIRAKMAYIN”OKUL MÜDÜRÜ AYHAN ERDUVAN İSE ÖĞRENCİLERE KENDİLERİNE GÜVENİP, AZİM VE KARARLILIĞI ELDEN BIRAKMAMALARINI TAVSİYE EDEREK, “EĞİTİM CAMİASININ GAYESİ, ÖZÜNÜZDE VAR OLAN GÜZELLİKLERİ ORTAYA ÇIKARMAKTIR. BİZE DÜŞEN SİZLERE HER DAİM KILAVUZLUK EDECEK BİLGİYE, MİLLİ, MANEVİ VE AHLAKİ DEĞERLERE EN DOĞRU ŞEKİLDE ULAŞMANIZA VESİLE OLMAKTIR. İLİM KENDİNİ BİLMEYENLERİN ELİNDE BİR KÖTÜLÜK ARACI HALİNE GELİR. YUNUS EMRE’NİN DE DEDİĞİ GİBİ KENDİMİZİ BİLELİM VE KENDİMİZE GÜVENELİM. GÜVENSİZLİK İNSANLARI BAŞARISIZ KILAR” DEDİ. FOTOĞRAF GALERİSİ

19 Haziran 2019 - 09:57

Geleceğin teminatı olan gençlerin geleceği de yazacağına dikkat çeken Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Çocuklar bizim geleceğimizin teminatı. Bu güzel çocuklarımızla geleceği birlikte yazacağız. M

ORDU 5G TEKNOLOJİSİNE GEÇİYOR

ORDU 5G TEKNOLOJİSİNE GEÇİYOR

10 Temmuz 2019 - 15:40

Türkiye 4,5G teknolojisini kullanırken Ordu 5G teknolojisine geçiyor.

ÜNYE LİMANI’NIN TİCARET HACMİ ARTACAK

ÜNYE LİMANI’NIN TİCARET HACMİ ARTACAK

03 Ekim 2019 - 10:52

Ordu Büyükşehir Belediyesi Ünye Limanı’ndaki ticaretin aksamadan devam edebilmesi ve gemilerin yanaşmasına imkân verebilecek nitelikte rıhtım ve mendirek oluşturabilmesi için çalışmalar başlattı.

MİGRENLİLER BU GIDALARA DİKKAT ETSİN!

MİGRENLİLER BU GIDALARA DİKKAT ETSİN!

03 Ekim 2019 - 10:36

Hemen hemen hepimiz baş ağrısı sorunu yaşamışızdır.

ordu haberleri ordu haber ordu haberleri fatsa haberleri fatsa son dakika fatsa son dakika