Image and video hosting by TinyPic

SON HABERLER

PIRIL PIRIL ALTINORDU

Sokağa çıkma yasağı günlerinde altyapı ve üst yapı çalışmalarını da kesintisiz sürdüren Altınordu BelediyeSİ; özellikle vatandaşlarımızın evlerinde kaldığı bu iki günü toplum sağlığının korunması adına yaptığı dezenfekte çalışmalarıyla değerlendirdi. 

FUAT KOZLUKLU ORDULULARLA BULUŞTU

Kültüre ve sanata büyük önem veren Ordu Büyükşehir Belediyesi Kültür Buluşmaları kapsamında önemli isimleri Ordu’da ağırlıyor.

ENGELLİLER İLE BİR ARAYA GELDİ

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 3 Aralık Dünya Engelliler Günü programına katılarak engelli vatandaşlar ile bir araya geldi.

MİGRENLİLER BU GIDALARA DİKKAT ETSİN!

Hemen hemen hepimiz baş ağrısı sorunu yaşamışızdır.

YILLARIN HAYALİ GERÇEK OLUYOR

Ordu Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı ekipleri il genelinde sürdürdükleri bakım, onarım, yeni yol açma çalışmalarının yanı sıra, sıcak asfalt çalışmalarına da büyük ağırlık veriyor.

YAYLALAR BİRLEŞİYOR

Yeşil Yol Projesi” Samsun, Ordu, Giresun, Tokat, Gümüşhane, Bayburt, Trabzon, Rize ve Artvin yaylalarını birbirine bağlıyor.

TCG FATİH GEMİSİ ORDU’YA GELİYOR

Karadeniz’de bulunan Deniz Kuvvetleri Komutanlığının TCG FATİH (F-242) Gemisi, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in daveti üzerine Ordu Limanı’nı ziyaret edecek.
ÇAMBAŞI BULUNMAZ NİMET!

ÇAMBAŞI BULUNMAZ NİMET!

Güler, Çambaşı Yaylası’nda yapacakları yatırım ve çalışmalarla hizmet kalitesini artırıp turizmi geliştireceklerini söyledi.

4
BOZTEPE CAZİBE MERKEZİ OLACAK

BOZTEPE CAZİBE MERKEZİ OLACAK

530 metre yüksekliğindeki Boztepe’nin cazibesi gerçekleşen yatırımlarla artırılacak.

4
GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI
BAKAN KURUM BÜYÜKŞEHİRDE

BAKAN KURUM BÜYÜKŞEHİRDE

08 Ocak 2021 - 12:43

Ordu’ya gelerek geleceğin Ordusunu inşa etmek adına önemli projeleri namluya koyan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ordu Büyükşehir Belediyesini de ziyaret etti.

ORDU BİLİM KENT’İ KURULUYOR

ORDU BİLİM KENT’İ KURULUYOR

26 Subat 2020 - 11:56

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, 40 yıldır hayalini kurduğu “Bilim Kent” projesini hayata geçiriyor. Ordu Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak gerçekleştirilecek ve TÜBİTAK ile iş birliği yapılacak olan çalışmada, Ulubey ilçesi Sayacabaşı Mevkii’nde Bilim Kent kampüsü kurulacak.

HİLMİ GÜLER: “TÜRKİYE’NİN GELECEĞİNİ BİLGİ, YETENEK VE ERDEMLİ DAVRANIŞLARLA BİRLİKTE YAZACAK VE ŞEKİLLENDİRECEĞİZ”Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, temeli bilgiye dayanan milli eğitimin yetenek ve erdemli davranışlarla geliştirilmesi gerektiğini söyledi. Altınordu Kökenli İlkokulu ve Ortaokulunda düzenlenen 2018-2019 eğitim yılı karne törenine katılan Başkan Güler, “Bilgi, yetenek ve erdemli davranışlarla birlikte Türkiye’nin geleceğini birlikte yazacak ve şekillendireceğiz” dedi.BAŞKAN GÜLER, “BÜYÜKŞEHİR ÇOCUKLARIMIZIN ARKASINDA”Geleceğin teminatı olan gençlerin geleceği de yazacağına dikkat çeken Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, “Çocuklar bizim geleceğimizin teminatı. Bu güzel çocuklarımızla geleceği birlikte yazacağız. Milli eğitimimizin temeli bilgiye dayanıyor. Yeni dönemde bilgiye ilaveten yeteneği ve erdemli davranışları da geliştirmemiz lazım. Bilgi öğrenildiği anda eskiyen bir kavram. Bu yüzden bilgi ile birlikte yeteneğin geliştirilmesi gerekiyor. Bunlara ilaveten erdemli davranışları da geliştirmeyi amaçlıyoruz. Bilgi, yetenek ve erdemli davranışlarla birlikte Türkiye’nin geleceğini birlikte yazacak ve şekillendireceğiz. Gençlerimizin başarılarının devamını diliyor ve hepsini kutluyorum. Büyükşehir Belediyesi olarak daima arkalarında olduğumuzu bilmenizi istiyorum” diye konuştu.MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ BAŞ: “KARNELER BİR YOL HARİTASIDIR “Törende konuşan Ordu İl Milli Eğitim Müdürü Kutlu Tekin Baş öğrencilere tatil için tavsiyelerde bulunarak, “Tatil sürecince öncelikle dinlenmenizi, aileniz ve sevdiklerinizle dolu dolu zaman geçirmenizi, kişisel ve sosyal gelişiminizi destekleyici faaliyetlerde yer almanızı ve bol bol kitap okumanızı tavsiye ediyoruz. Karneler bir yol haritasıdır. Karneler sizlere sadece ‘Biraz daha çalış, kendinle gurur duyabilirsin, seninle övünüyorum ve daha iyisini yapabilirsin’ gibi mesajlar verir. Sizlere aynı zamanda bir öğretmen olarak tavsiyem, en kısa zamanda noksanlıklarınızı görerek taze başlangıçlara hazır olmanızdır” şeklinde konuştu. OKUL MÜDÜRÜ ERDUVAN, “AZİM VE KARARLILIĞI ELDEN BIRAKMAYIN”Okul müdürü Ayhan Erduvan ise öğrencilere kendilerine güvenip, azim ve kararlılığı elden bırakmamalarını tavsiye ederek, “Eğitim camiasının gayesi, özünüzde var olan güzellikleri ortaya çıkarmaktır. Bize düşen sizlere her daim kılavuzluk edecek bilgiye, milli, manevi ve ahlaki değerlere en doğru şekilde ulaşmanıza vesile olmaktır. İlim kendini bilmeyenlerin elinde bir kötülük aracı haline gelir. Yunus Emre’nin de dediği gibi kendimizi bilelim ve kendimize güvenelim. Güvensizlik insanları başarısız kılar” dedi. Fotoğraf Galerisi

OBB'DEN ENERJİ YATIRIMI

OBB'DEN ENERJİ YATIRIMI

16 Nisan 2020 - 02:42

OBB Enerji yatırımlarını hayata geçiriyor.

MİGRENLİLER BU GIDALARA DİKKAT ETSİN!

MİGRENLİLER BU GIDALARA DİKKAT ETSİN!

03 Ekim 2019 - 10:36

Hemen hemen hepimiz baş ağrısı sorunu yaşamışızdır.

ORDU SAĞLAM TEMELLER ÜZERİNDE YÜKSELİYOR!

ORDU SAĞLAM TEMELLER ÜZERİNDE YÜKSELİYOR!

03 Temmuz 2020 - 15:39

Ordu Büyükşehir Belediyesi, mahalle ve grup yollarında sürdürdüğü asfalt çalışmalarının yanı sıra, ilçe merkezlerini de sağlıklı bir altyapıya kavuşturuyor.

ordu haberleri ordu haber ordu haberleri fatsa haberleri fatsa son dakika fatsa son dakika